Frakce

Je zde šest frakcí. Mezi nimy jsou hlavní rozdíly v druhu rekrutů, které můžou rekrutovat na jejich území(na rozloze kterou měli na začátku hry).

Kingdom of Nords

Nordové jsou založení na Vikingech a jsou ovlivněny dalším germánským vlivem. Jsou založeni na pěšácích které mají jedny z nejlepších. Nordové excelují při obranách hradů.

Vládcem je Král Ragnar a na trůn si činí nárok také Lethwin Far-Seeker.

Kingdom of Swadia

Swadove napodobují středověké germány jak jejich stylem staveb tak také armádou. Základem armády jsou kušníci a těžká jízda. Vládcem je Král Harlaus a na trůn si činí nárok také Lady Isolla of Suno.

Kingdom of Vaegirs

Království Vaegirs napodobuje východni středověké národy například rusy. Jádrem armády jsou lučištníci ,které mají jedny z nejlepších, a težkou jízdu využívající převážně obouruční zbraně.

Vládcem je Král Yaroglek a na trůn si činí nárok také Prince Valdym the Bastard.

Kingdom of Rhodoks

Království Rhodoku napodobují alpinské národy (př. Italy). Původně Rhodoské Království bylo součástí Swadskeho Kralovstvi, po rebelii se odpojily. Základem armády jsou kopiníci s pavézami a za nimy se schovávají kušnícy.

Vládcem je Král Graveth a na trůn si činí nárok také Lord Kastor of Veluca.

Khergit Khanate

Khergitský chanát napodobuje stepní národy jako Mongoly. Základem armády je lehká jízda. Za použitý kopí a luku z hřbetu koně jsou nebezpečnými protivníky proti pěchotě.

Chánem je Sanjar Chán a na trůn si činí nárok také Dustum Chán.

Sarranid Sultanate

Sarranidský Sultanát napodobuje araby a jejich kulturu. Armáda je celkově vyvážená a nejvíce se používá těžká jízda která je o něco slabší než Swadska.

Vládcem je Sultán Hakim a na trůn si činí nárok také Arwa the Pearled One.